Temelleri 1970’li yıllarda atılan Vesplast yolculuğunda değişimin hep bir adım önünde giderek,Türkiye de sektörünün önde gelen firmalarından olmuştur. Vesplast’ın kuruluş amacı, Türk plastik sektöründe hizmet vermek, ihtiyaçları karşılamak ve dünya çapında çok hızlı bir şekilde gelişen bu sektördeki yeniliklerin takipçisi olmaktır.. Tüm faaliyetlerinde uluslararası standartlara uyum ve sürekli gelişim amacını gözeten Vesplast günümüze kadar ürettiği ,geliştirdiği , sattığı ürünleri ile sektöründe öncü firmalar arasında olmayı başarmıştır

Yeni binyıla yeni vizyon

Vesplast , yeni binyıla yeni bir vizyonla girer: “ tüm dünyaya hakim olan Plastik ev gereçleri üretimi yapmaktadır .” Hızlı ve yenilikçi büyüme ile ülkesinin gelişimine katkıda bulunmak tek hedefidir.

Faaliyet alanlarının genişlemesi;

Vesplast Topluluğu’nun iş alanları önemli ölçüde genişler. Plastik mutfak grubu başta olmak üzere ; temizlik ve banyo grubu ve bunun gibi bir çok hizmet yelpazesine kadar yaygın bir alanda faaliyet gösterir .Gelişimindeki en önemli aşamalardan biri de kurumsallaşma çabasıdır.

Sürekli ve değişmeyen hedefi ;

Bünyesinde yer alanlar için artan oranda katma değer yaratmak olan Vesplast ; tüm faaliyetlerini uluslararası standartlarda kurumsal yönetim, müşteri memnuniyeti, toplumsal sorumluluk anlayışı ve çevreyi koruma prensipleriyle yürütüyor.